Годинник
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Найкраща соціальна мережа - це ...
Всього відповідей: 18
Календар
__________________
Головна » Статті » Стосунки

Батько чи тато?

Коли в сім'ї народжується перша дитина, молода мама починає про нього піклуватися, часто інстинктивно, поступово згадуючи генетично закладені навички спілкування з малюком.

Як поводиться новоспечений тато? Зазвичай він боїться навіть підійти до новонародженого, взяти на руки, адже він такий крихітний і ранима, раптом сильні чоловічі руки випадково зашкодять йому. Перші спроби тата впоратися з дитиною часто закінчуються невдачею.

У цей складний період дружина і бабусі повинні підтримати батька в непростій справі турботи про новонародженого. Ні в якому разі не можна сміятися і жартувати над ним, лаяти, якщо він щось зробить не так. В цьому випадку є шанс, що тато з часом навчиться поводитися з малюком і буде брати безпосередню участь у догляді та вихованні.

Але часто жінкам не хочеться чи ніколи навчати молодого батька премудростям догляду за дитиною - простіше і швидше зробити все самим. Після кількох невдалих спроб взяти участь в житті сім'ї чоловік заспокоюється і робить висновок, що доглядати за дітьми і виховувати їх - це жіноча справа, а чоловіче - заробляти гроші, і він його виконує. Якщо в сім'ї складається така обстановка виходить, що дитина росте в повній сім'ї (у нього є і батько, і мати), але спілкування фактично відбувається тільки з мамою, так як батько не бере участь у житті дитини.

Не змушуйте вашого батька дитини ставати стороннім спостерігачем. Цим ви нашкодите і собі, і дитині. Не сподівайтеся на те, що така відстороненість - явище тимчасове, що малюк підросте, і тато стане з ним грати і спілкуватися. Може бути, стане, а може бути і ні, адже він уже звик до того, що спілкування з дитиною і турбота про нього - не його проблема.

Якщо ви хочете, щоб ваш чоловік не просто був біологічним батьком, а став повноцінним татом для дитини, з самого початку показуйте йому прийоми догляду за новонародженим, залучайте в процес спілкування і виховання.

Що можна доручити татові?

Чоловіки зазвичай більше холоднокровні, тому варто доручити чоловікові купання дитини. Покажіть, поясніть, кілька разів побудьте поряд. Заспокойте чоловіка тим, що його великі і сильні руки утримають крихту міцніше, ніж ваші. Після перших купань тато перестане боятися нашкодити малюкові, і він з більшою впевненістю буде не тільки купати його, але і просто тримати на руках.

Зовсім маленькі діти під час прогулянки зазвичай сплять, тому частіше відправляйте папу погуляти з дитиною. Від нього буде потрібно тільки походити з коляскою (до речі, чоловікові набагато легше підняти коляску і вивезти її з дому). Ви в цей час можете зайнятися домашніми справами, сходити в перукарню або в магазин.

Чоловікові можна довірити і купівлю речей для дитини - підгузників, нового одягу, іграшок, дитячого харчування. Не виключено, що в перший час вам доведеться керувати покупками по телефону, потім він буде справлятися сам. Справа в тому, що чоловіки - більш уважні і вдумливі покупці, ніж жінки. Перш ніж купити якусь річ для дитини, він порадиться з друзями, товаришами по службі, продавцем в магазині, відвідає кілька сайтів, присвячених дітям. Будьте впевнені, що він купить для улюбленого чада найкраще.

Батьки із задоволенням фотографують своїх дітей, адже вони так швидко ростуть. Домовтеся з чоловіком, що він буде «ловити» забавні моменти і складати хроніку дорослішання вашої дитини.

Як тільки малюк почне повзати і виявляти інтерес до всіх предметів в будинку, які знаходяться в межах досяжності, попросіть чоловіка подбати про техніку безпеки. Нехай він купить і встановить заглушки для розеток, прибере з вільного доступу гострі і дрібні предмети, закріпить розташовані біля підлоги дверцята шаф, щоб дитина не змогла їх відчинити.

Коли час неспання дитини і перерви між годуваннями складуть декілька годин (ближче до року), залишайте дитину з татом, щоб сходити в басейн або відвідати подругу. Попередньо переконайтесь, що чоловік при необхідності зможе змінити підгузник, нагодувати і напоїти дитину.

Як тільки тато перестане боятися дитини і звикне доглядати за ним, він сам знайде способи спілкування. Психологи стверджують, що діти, які росли в тісному емоційному контакті з батьком, виростають у більш впевнених людей, почувають свою захищеність і тому домагаються чималих успіхів у житті.
Категорія: Стосунки | Додав: guestUA (07.10.2012)
Переглядів: 674 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: