Годинник
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
У жінці головне ...
Всього відповідей: 22
Календар
__________________
Головна » Статті » Кар'єра

Як рахувати стаж роботи

Стаж доводиться підраховувати при призначенні пенсій, допомоги та оплати лікарняного. Як правило, цим займаються кадровики. Але якщо у вас на роботі немає відповідного фахівця, то слід ознайомитися з основними принципами.

Розрізняють декілька видів стажу роботи: загальний, спеціальний, безперервний і страховий. Під загальним розуміється сума часу, коли ви працювали, навчалися, перебували на військовій та прирівняної до неї службі. Сюди можуть бути включені і періоди, коли ви отримували допомогу по безробіттю, сиділи з дитиною до досягнення нею 3-річного віку, перебували в ув'язненні понад призначеного терміну, придбали тимчасову інвалідність або доглядали за інвалідом і пр.

Спеціальний стаж - це робота в особливих умовах, що дає певні привілеї. Мова може йти як про якісь посади, так і, наприклад, про роботу в умовах Крайньої Півночі. Безперервний стаж вважався до 2007 року. Зараз він ніякого юридичного сенсу не має, і практично не використовується.

Замість нього працює поняття страхового стажу - облік періодів, коли за працюючу особу відраховувалися страхові внески. Саме цей термін має значення при нарахуванні будь-якого виду допомог. І останнім часом вважають переважно його. Однак у нього не включається час навчання, так як за студента ніхто внески не перераховує.

Тепер треба уточнити, для чого ми робимо підрахунок. Якщо мова йде про нарахування пенсії, то спиратися слід на пенсійне законодавство. Якщо про призначення інших посібників - то на соціальне. У них є суттєві відмінності. Наприклад, при нарахуванні пенсії враховується період отримання допомоги по безробіттю, а при розрахунку лікарняного - ні. Крім того, це різні види внесків: до Пенсійного фонду та до Фонду соціального страхування.

Для пенсії має значення не тільки страховий, а й загальний і спеціальний стаж роботи. В залежності від обставин, людині може бути знижений вік виходу на заслужений відпочинок або збільшено розмір щомісячних нарахувань. Зараз пенсію по старості можливо отримати вже після 5 років, протягом яких сплачувалися страхові внески.
Категорія: Кар'єра | Додав: guestUA (13.05.2012)
Переглядів: 3793 | Теги: Як рахувати стаж роботи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: