Годинник
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
У жінці головне ...
Всього відповідей: 24
Календар
__________________
Головна » Статті » Спорт і фітнес

Як навчитися плавати

Діти вчаться плавати легко і природно, просто борсаючись у воді й отримуючи від цього задоволення. Але ось дорослій людині плескатися на мілині не завжди зручно. Що ж робити, якщо в юному віці навик плавання ви не освоїли, а зараз вам неодмінно хочеться надолужити згаяне? Ви можете, звичайно, записатися на уроки з професійним тренером в басейні, але набагато швидше і цікавіше можна навчитися плавання самостійно.

Зрозуміло, все залежить від ваших потреб. Якщо первинна мета - освоїти техніки плавання і навчитися застосовувати їх професійно, тут, звичайно, без тренера не обійтися. Але от якщо ви просто хочете навчитися триматися на воді і долати деякі відстані, не йдучи при цьому на дно, вам цілком можна спробувати зробити це без сторонньої допомоги.

На першому етапі необхідно звикнути до води і освоїтися в ній якомога краще. Тут підійде будь-яка мілина або водоймище, в якому існує різна глибина і можна без шкоди для здоров'я увійти в воду по пояс або груди. Деякі люди бояться води і не вміють довго в ній знаходиться. При попаданні води в ніс або очі у них починається справжня паніка, оскільки їм здається, що вони можуть захлинутися і потонути. Якщо ви з водною стихією саме в таких відносинах, спершу необхідно звикнути до того, що під час плавання у вуха, ніс і навіть очі може потрапляти деяка кількість води, і це абсолютно нормально. Маленьких дітей вчать присідати навпочіпки у воді так, щоб вона закривала їм губи і вуха. Ви також можете освоїти цей трюк. Наступний рівень складності - обмацування дна руками. Від вас не потрібно ніяких надзусиль, просто насолоджуйтеся тим, що можете похлюпатися у воді і згадати дитинство.

Як тільки ви відчуєте, що більше не боїтеся ковтнути води, можна починати вчитися ковзати і триматися наплаву. Повірте, в цьому немає абсолютно нічого складного. Знову ж таки, не треба думати, що плавати легко і швидко у вас вийде з першої ж спроби. Навичка певних рухів, необхідна для плавання, виробляється з часом, але щоб напрацювати цей навик спочатку потрібно зрозуміти, як саме слід рухатися, щоб утриматися на плаву. Не поспішайте і постарайтеся отримувати задоволення від процесу. На невеликій глибині ви просто будете намагатися подолати деяку відстань, здійснюючи плавальні рухи руками і ногами. Фокус в тому, щоб ваші долоні могли вільно діставати до дна і підстраховувати вас в разі невдачі.

Останній етап - найприємніший і відповідальний. Після того як ви навчитеся триматися на воді хоча б невелику кількість часу, звикнете до того, що можете злегка затонути або опинитися по саму маківку в бризках, можна починати більш серйозні заняття. Тут вам знадобиться допомога того, хто вже вміє плавати, а також якийсь  непотопаючий предмет, наприклад - рятувальний круг чи матрац. Вчитися краще всього в місці, де вхід у воду відразу на деякій глибині, але якщо такого немає, підійде і звичайна річка або ставок з різною глибиною.

Ваше завдання - кинути рятівний круг туди, де вже досить глибоко, але не надто далеко від себе. Відстань має бути такою, щоб вам, при ваших можливостях на справжній момент, було просто його подолати вплав. Далі все просто - ви кидаєте коло і допливає до нього, а потім повторюєте процедуру ще кілька разів. З часом відстань можна збільшувати. Повірте, навчитися плавати може не тільки дитина, але і дорослий, і навіть зовсім літня людина. Найголовніше тут - бажання і вміння насолоджуватися процесом.
Категорія: Спорт і фітнес | Додав: guestUA (13.05.2012)
Переглядів: 1098 | Теги: навчитись плавати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: