Годинник
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
У жінці головне ...
Всього відповідей: 24
Календар
__________________
Головна » Статті » Жіноче здоров'я

Захворювання дихальної системи

Дорогі читачі! Хотілося б поділитися з вами деякими знаннями про хвороби, які чекають нас на життєвому шляху, зокрема, про захворюваннях дихальної системи. Поговоримо про основні симптоми. Найбільш поширеним захворюванням дихальної системи є задишка. Тобто, у хворого змінюється частота, ритм і глибина дихання. Дихання різко частішає або сповільнюється, аж до того, що може відбутися його повна зупинка.

Причина виникнення задишки в основному - це зміна газового складу крові, тобто - підвищений вміст вуглекислого газу і, відповідно, зниження вмісту кисню, що супроводжується зрушенням pH крові в кислу сторону. Збуджується дихальний центр і частота дихання. Існує два різновиди дихальної недостатності. Вона може бути хронічною і може виникати гостро, коли стороннє тіло закриває дихальні шляхи. Задуха - це раптовий приступ сильної задишки. Настає воно в результаті спазму бронхів, накопичення в просвіті в'язкого мокротиння. Таке захворювання називають бронхіальною астмою. Супроводжується будь задуха кашлем.

Це захисно-рефлекторна дія організму, спрямоване на виведення чужорідних тіл, слизу, мокротиння з бронхів і верхніх дихальних шляхів. Кашель може бути вологий (з відділенням мокротиння) і сухий (без виведення мокротиння).

 При вологому кашлі відбувається викидання через рот мокротиння, що свідчить про наявність патологічних процесів в бронхах або в легенях. Мокрота може бути гнійна, слизова, серозна, кров'яниста. Наявність останньої повинно насторожувати хворого. Болі, що виникають в грудній клітці, свідчать про запалення легенів, плевриті. У такому разі, потрібно надати хворому зручне положення, приймати знеболюючі препарати, призначені лікарем. При лихоманці і ознобі необхідно зігріти хворого, напоїти гарячим чаєм. Потрібно стежити за тим, щоб хворий не перебував у мокрому білизна, тому що зниження температури супроводжується рясним потовиділенням. Необхідно перевіряти артеріальний тиск, пульс. Небезпечним симптомом захворювання є кровохаркання, а також, легенева кровотеча.

 Це - сигнал для проведення рентгенологічного дослідження організму, щоб встановити причини виділення крові. Хворому необхідний повний спокій. Необхідно прийняти напівлежаче положення з нахилом у бік хворого легкого. У такому випадку кров не буде потрапляти в здорове легке. Бронхіальна астма - алергічне захворювання, що характеризується раптовими нападами задухи. Алергічне дія може надавати пил, речовини, що мають різкий запах, а також деякі види продуктів. Це захворювання може виникнути після перенесеного гострого бронхіту, пневмонії.

 При відсутності ефекту від застосування лікарських засобів, напади астми іноді вдається припинити із зміною клімату. Бронхіт - це запалення слизової оболонки бронхів. Існує хронічний і гострий бронхіт. Гострий бронхіт може бути результатом переохолодження. Проявляється кашлем, підвищенням температури, почуттям саднения в грудях. Виникненню хронічного бронхіту сприяє тривале куріння, вдихання пилу. При підвищенні температури, хворому необхідний постільний режим. Плеврит - запалення плеври з відкладенням на ній часток фібрину. Симптоми - загальне нездужання, болі в грудній клітці, підвищення температури. Для лікування призначають протизапальні засоби. Пневмонія крупозна зазвичай викликається пневмококом. Уражається частина або ціле легке, залучаючи до запального процесу плевру. Симптоми - висока температура, болі в грудній клітці, сухий кашель. Лікування проводять в стаціонарі.

Пневмонія вогнищева найчастіше розвивається в ослаблених хворих, після операцій, травм. Уражається невелику ділянку легкого. Діагноз встановлюється тільки при рентгенологічному обстеженні. Хвороб існує багато. Серед них є і смертельно небезпечні. Але їх не так багато, щоб впадати в паніку від появи нежиті або від найменшого болю в серці. Але ми повинні точно засвоїти, що кожна хвороба потребує своєчасному і правильному лікуванні. Хвороба - це ворог, якого потрібно знати в обличчя. Отже, знаючи подробиці свого захворювання, хворий може надати значну допомогу лікарю.
Категорія: Жіноче здоров'я | Додав: guestUA (22.09.2012)
Переглядів: 1297 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: